Program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy i szansą na lepsze przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy m.in. poprzez zapoznanie ich z działalnością danej firmy bądź instytucji.

W ramach tej inicjatywy 27 marca 2024 r kadra MCK Bełchatów gościła w swojej siedzibie …. uczniów i doradcę zawodowego z ZSP Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie. W trakcie spotkania młodzież zapoznała się z działalnością Młodzieżowego Centrum Kariery w Bełchatowie. Pracownicy przedstawili zadania jednostki jako instytucji rynku pracy udzielającej pomocy młodym ludziom w aktywnym poszukiwaniu pracy. Omówili stanowiska pracy doradcy zawodowego i pośrednika pracy oraz wskazali usługi realizowane w zakresie poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy, a także dodatkowe przedsięwzięcia organizowane przez jednostkę.

Warto podkreślić iż „Dzień Przedsiębiorczości” jest jedną z inicjatyw zgłoszoną przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest w Komitecie Organizacyjnym Roku Edukacji Ekonomicznej 2024. Pracownicy MCK Bełchatów przybliżyli więc młodzieży idee Roku Edukacji Ekonomicznej 2024  i przeprowadzili grę planszową ekonomiczną SUKCES po Polsku w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

W trakcie gry uczestnicy nie tylko świetnie się bawili, ale przede wszystkim przeżywali emocje związane z działaniem w dynamicznym świecie biznesu. Uczyli się strategicznego planowania i taktycznego myślenia.

#rokedukacjiekonomicznej

#dzienprzedsiebioczosci